palma g7487ac3d9 1920Choć klimat się zmienia – i w Polsce odczuwamy coraz to wyższe temperatury z roku na rok, to jednak dni, w które jest na prawdę ciepło, wciąż jest nie tak dużo. Faktycznie to zaledwie dwa miesiące podczas których mamy możliwość cieszyć się dobrą letnią pogodą. Zdecydowana część roku wypada w okresie zimowym albo deszczowym. A szczególnie dotkliwe są bardzo krótkie dni.

china g036af73a6 640W nowoczesnym świecie kiedy przewiezienie jakiegokolwiek produktu na inny kraniec globu nie jest wielkim wyzwaniem, jesteśmy nawykli do jedzenia produktów, które dla naszych przodków byłyby przynajmniej egzotyczne. Nie poświęcamy uwagi temu skąd pochodzi nasze pożywienie, a często pochodzenie różnych produktów jest ciekawe.

peru 143875 640Zbliżają się wakacje i wiele osób na pewno zastanawia się gdzie spędzić urlop. Miłośnicy gór zapewne będą poszukiwać miejsc, których jeszcze nie zobaczyli. Jeśli zwykłe spacerowanie po szczytach już Cię znudziło, sprawdź możliwości trampingu. Jest wiele grup pasjonatów wypraw górskich, którzy z pewnością przyjmą Cię do swojego grona. Wystarczy wybrać kierunek. Gdzie możesz przeżyć niezwykłą przygodę?

mountains g546350c71 640Niegdyś, by spróbować orientalnych smaków musieliśmy wybierać się w dalekie podróże. Kuchnia włoska, tajska, czy japońskie potrawy były do kupienia tylko dla tych, którzy nie boją się wyruszać wręcz w wybitnie odległe zakątki świata.