hamburg gcba3fc54b 1920Ilu ludzi tyle różnych sposobów na podróżowanie. Od zwiedzania globu na dwóch kółkach, przez nocowanie na campingach, po wyjazdy zorganizowane przez biuro turystyczne. A co jeśli nie mamy finansów na wyprawy lub nie pozwala nam na to zawód? Dobrym pomysłem jest wybór takiego zatrudnienia, które ułatwi zarówno opcję poznania nowych miejsc jak i zarobkowania.

tent g275c8777c 640Sportowcy nie wiodą prostego życia. Zawodowe trenowanie sportu bardzo często wiąże się z wieloma podróżami. Większość z nich to podróże ukierunkowane na treningi. Sportowcy potrzebują również zregenerować siły. Gdzie udają się zatem na ćwiczenia, a gdzie na regenerację, i jak troszczą się o kondycję?

bridge g6bede6c1b 640Fraza „miasto na wodzie” wielu osobom przywodzi na myśl Wenecję. Jednak na kontynencie europejskim jest więcej takowych miejsc – podobnie atrakcyjnych, choć mniej popularnych. Kiedy duża część podróżnych odwiedza słynne apenińskie miasto, może korzystniej powędrować do nowego, o podobnie urokliwym rozmieszczeniu? Poczuć trochę tradycji i historii interesujących rejonów kontynentu.

palma g7487ac3d9 1920Choć klimat się zmienia – i w Polsce odczuwamy coraz to wyższe temperatury z roku na rok, to jednak dni, w które jest na prawdę ciepło, wciąż jest nie tak dużo. Faktycznie to zaledwie dwa miesiące podczas których mamy możliwość cieszyć się dobrą letnią pogodą. Zdecydowana część roku wypada w okresie zimowym albo deszczowym. A szczególnie dotkliwe są bardzo krótkie dni.