palma g7487ac3d9 1920Choć klimat się zmienia – i w Polsce odczuwamy coraz to wyższe temperatury z roku na rok, to jednak dni, w które jest na prawdę ciepło, wciąż jest nie tak dużo. Faktycznie to zaledwie dwa miesiące podczas których mamy możliwość cieszyć się dobrą letnią pogodą. Zdecydowana część roku wypada w okresie zimowym albo deszczowym. A szczególnie dotkliwe są bardzo krótkie dni.

W Hiszpanii uśredniona temperatura z 12 miesięcy to ok. 20 st.. W zimowym okresie – od grudnia do lutego śr. temperatura to od 11 do 12 st.! W tym samym czasie woda w morzu to spokojnie 19 st., biorąc pod uwagę równocześnie ciepłe jak i chłodne dni.

Choć mamy w kraju morze Bałtyckie – to podobnie – woda w morzu jest zwykle zimna – a pogoda w miejscowościach nad morzem bardzo zmienna. Trudno jest zorganizować wakacje, tak by mieć gwarancję skorzystania z kąpieli i opalania.

Na tą chwilę mieszkania między Francją a Portugalią są w bardzo przyjaznych kwotach. Można je zakupić za ceny analogiczne do tych w Polsce. Przykładowo – mieszkanie z rynku wtórnego o metrażu około 50 m – z tarasem, w okolicach Alicante – z dostępem do morza - można kupić za 60 tys, a na przykład za osiemdziesiąt tys. Euro – mieszkanie osiemdziesięcio - metrowe z własnym basenem!

madrid gf1e6dd2b4 1920

Choć u nas w kraju mamy wiele cudnych rejonów, do jakich warto się wybrać, bezsprzecznym argumentem Hiszpanii jest bliskość przepięknych miejsc jak np. - Ibiza, Gran Canaria, czy Teneryfa – co oznacza super wakacje w zasięgu dłoni.

Praca na homeoffice daje nam możliwość w dzisiejszych czasach próbowanie życia w przeróżnych zakątkach na globie. Świat stał się tak niewielki jak nigdy dotąd. Pomimo tego, że pandemia wyrządziła bez dwóch zdań spore minusy – przyniosła też dobre zmiany w postaci pracy czy wydarzeń przez internet. Zatem skorzystajmy z takiej możliwości i spróbujmy zobaczyć kawałek świata!