alaska01Na Ziemi jest mnóstwo widoków, które znamy z filmów albo książek. Nie wszystkie jednakże są w ten samym sposób popularne - nie w każdym z nich praży jasne słońce, a aura jest zawsze doskonała. Warto oddalić się ze strefy komfortu i pojechać na lodowatą północ, żeby poczuć atmosferę ulubionych historii.

Warto zobaczyć na przykład Roslyn - czyli miejsce, w którym nakręcono kultowy program „Przystanek Alaska”. Co prawda nie leży na Alasce, ale mimo to panują tam chłodne temperatury. Na szczęście to nie musi przeszkadzać - grzejniki energooszczędne znajdują się w każdym hotelu, a na spacer trzeba zatroszczyć się o termiczne ubranie.

Zobacz (w temacie ogrzewania) - https://nogen.pl/produkty/

Albo Himalaje, o których mowa przykładowo w książce „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”? Oj, tam to można poczuć chłód! Szczególnie, jeżeli wybiera się w góry. Jasna sprawa, w bazie zdecydowanie nie stanie energooszczędny grzejnik, chociaż z pewnością istnieją przenośne egzemplarze, zobacz na tej stronie. Grzejniki elektryczne z niskim poborem energii są przydatnewygodne w mocniej „cywilizowanych” warunkach, w których nie trzeba całego dobytku taszczyć na plecach. A jeśli planujecie pobyt tylko u stóp tych wyjątkowych gór - to na pewno nie musicie martwić się zimnem, gdyż zarządca pensjonatu koniecznie wyposażył go w grzejniki energooszczędne. Pomimo to ciepła odzież na taki wyjazd jest obowiązkowe, dlatego że w końcu trzeba będzie porzucić przytulny hotel oraz grzejniki elektryczne, żeby zobaczyć te krajobrazy, które mógł podziwiać Ph. Fogg.

góry02Dla ludzi, którzy chcą nieustannego ruchu, doskonałym pomysłem może być przejażdżka koleją transsyberyjską - ten motyw pojawia się w wielu tekstach. Wagony są ciepłe (grzejniki energooszczędne, w poniektórych wręcz stylowe kominki), dlatego nie zagraża nam zamarznięcie, a dziki krajobraz z okien pociągu może istotnie oczarować. Poza tym - czy jest inna opcja, by zauważyć tak rozległy kawałek globu w trakcie pojedynczej podróży?

Surowe okolice nie muszą być straszne. Wręcz przeciwnie, mogą być wyjątkowo przyjazne, jeżeli zadbamy o właściwe ciuchy oraz grzejniki energooszczędne w hotelach. A widoki znane z powieści i seriali warto obejrzeć na własne oczy.