room ideas 16Aranżując mieszkanie, z reguły pragniemy, żeby było "nasze". W związku z tym prezentujemy fotografie z przyjaciółmi, eksponujemy książki i tak dalej. Takie drobiazgi tworzą w mieszkaniu wyjątkową atmosferę, a my czujemy, że to nasza przestrzeń. To wyjątkowo istotne dla turystów, którzy większość roku przebywają wszak poza domem - w jaki sposób powinni urządzić mieszkanie, żeby było wygodne i pełne pasji?

Klasyczny pomysł to mapy zamiast obrazów. Mapy fizyczne czy polityczne - to już do wyboru. Można powiesić mapy współczesne albo reprinty dawnych wydań. Dobrze włożyć je w pasujące ramy - nie wyblakną tak prędko i zachowają dobry wygląd.

Poniektórzy decydują się na malują kontury kontynentów na ścianie. To także ciekawy pomysł. Dobrze także pomyśleć o mapie, na której oznacza się "zaliczone" cele podróżnicze. Może mieć formę zdrapki - po powrocie z wyprawie odkrywa się kolejne państwo, lecz można skorzystać z też ciekawych pinezek.

Fajnym konceptem jest użycie zegarów, które wyglądem przypominają busole i inne urządzenia nawigacyjne. A gdy podróżujecie zawsze tak samo - to wykorzystajcie też motyw tego jednego sposobu podróżowania. Sofa, która wygląda jak fotele w samolocie? Dlaczego nie! Ster jako zegar? Ekstra opcja!

room ideas 12Propozycji jest mnóstwo, należy jedynie pozwolić wyobraźni płynąć swobodnie. Działaj!