chairs daylight flowers 2101086W powszechnym przekonaniu utarło się, że nad morze jeżdżą osoby, które planują poleżeć na plaży i nie ruszać się przez cały pobyt, w góry – tylko osoby aktywne, które planują nieustannie przemieszczać się z miejsca na miejsce i to tylko za pomocą własnych nóg. Tymczasem to wcale nie musi być reguła: fani nadmorskiego powietrza często chodzą na wielokilometrowe spacery po plaży, a pasjonaci górskich wycieczek wylegują się na leżakach, podziwiając widoki.

dalekie podrozeNikt nie zaprzeczy, iż zwiedzanie świata to doskonała przygoda dla turystów, zapalonych wczasowiczów, jak i również chociażby dla osób wybywających do osobliwych krajów w sprawach służbowych. Trzeba jednakże nie zapominać o niebezpieczeństwach związanych z przebywaniem w orientalnych krajach o zupełnie innym klimacie, aniżeli ten, do jakiego zdajemy się być przystosowani.

miesiac miodowyTo co na ogół wiąże się ze ślubem, to niewątpliwie wieczory panieńskie i kawalerskie, a także miesiąc miodowy. Wszyscy, którzy gdzieś wyjeżdżają na tak zwany miodowy miesiąc, starają się zazwyczaj, żeby wybrać jedno z ciekawszych miejsc, tak, aby tenże wyjazd został bardzo dobrze zapamiętany.

towarzysz podróżyZnalezienie odpowiedniego kierunku wyjazdu to pestka, w porównaniu ze znalezieniem odpowiedniego towarzysza podróży. Sytuacja może być nieco prostsza dla podróżników mających przyjaciół podzielających ich pasję; co jednak gdy my wolimy aktywnie spędzać czas zwiedzając okolicę, a nasz kompan do podróży preferuje leżenie plackiem na plaży? Albo gdy chcemy pojechać autostopem/rowerem, a partner lub partnerka nie wyobraża sobie podróżowania w taki sposób?