beach gf63ab9ae4 640Wydaje się, iż do 31 grudnia jeszcze daleko, niemniej jednak czas biegnie tak szybko, iż ani się spostrzeżemy kiedy przeleci. Dobrze jest rozważyć zawczasu, w jaki sposób będziemy świętować sylwestrową noc. Poza pożegnaniem roku może to być doskonała sposobność do wizytacji nowego miasta i zaznania odmiennej tradycji. Sylwester w ciepłych krajach to okazja, by w trakcie zimy zażyć trochę ciepła i odbyć wycieczkę życia. W jakim kierunku najlepiej pojechać?

Ciekawym krajem na sylwestrowy wyjazd jest Islandia. Zwiedzanie tejże fascynującej wyspy gwarantuje cudne pejzaże i kontakt z interesującą cywilizacją. Słyszy się, iż przeplatają się w tym miejscu 4 siły przyrody - prawda. Zdrowe powietrze, nienaruszona przyroda, wulkany i wodospady to raptem odrobina tego, co pozwala zobaczyć w tym małym kraju. I to właśnie sformowało jego kulturę, jakiej z pewnością można spróbować w Sylwestra. Unikalna kuchnia i ”celtycka” muzyka, które ewoluują się od średniowiecza urzekną wszystkich. Zaś takie doznania pod północnym firmamentem.

Azja integrowana jest głównie z Chinami lub Pakistanem. I z owymi cywilizacjami w wielu przypadkach utożsamia się ów wielki ląd. Niemniej jednak na Sylwestra warto wyruszyć w podróż do Tajlandii. Koszt, w zestawieniu z doświadczeniami, wydaje się nieduży. To odpowiednie położenie dla osób, które chcą wrażeń, jak i takich którzy lubią bardziej estetyczne doznania. Niezwykłe góry i wodospady zapełnią czas ruchliwym, zaś wyjątkowe świątynie i ciekawe miasta zainteresują entuzjastów kultury. Sylwester za granicą przy egzotycznych potrawach i niecodziennej muzyce zostanie wspaniałym finiszem roku.

ocean gb7ed04b4b 640Intrygującym miejscem na Sylwestra wydaje się Afryka. Wielkie pustynie, wyniosłe góry oraz miejscowe plemiona – czego pożądać więcej. Doskonałym kierunkiem są Tanzania i Zanzibar, gdzie uroki fauny i obecność mieszkańców kreują jedną całość. Osoby, które lubią poznawać różne kultury, z pewnością zachwyci krajowa sztuka kulinarna oraz Kamienne Miasto. Na czynnych czeka Kilimandżaro – wspinaczka, która długi marsz nagrodzi niesamowitym krajobrazem.

Każdy zakątek świata ma cuda, które na długo zagoszczą z nami. Obfitość natury i kultur, jaką gwarantuje świat, umożliwia obrać kierunek, który najlepiej pasuje poszczególnym gustom. Noc sylwestrowa to idealny termin na ich poznanie.