Drukuj
Kategoria: Podróże krajowe
Odsłony: 110

iceland g5341f8944 640Lato to szczególny czas pod każdym kątem. Po pierwsze jest to czas na relaks i odpoczynek od codziennej rutyny. Mamy wówczas więcej czasu na spędzanie ich z bliskimi, z własnymi dziećmi, czy przyjaciółmi. Oprócz tego że odwiedzamy nieznane nam dotąd miejscówki, ale również chcemy próbować nowych rzeczy, a także nowych smaków. Rozluźniamy również podejście w sferze wydawania pieniędzy.

Jest wiele lokalizacji które warto odwiedzić. Dla części z nas będą to kierunki rodzime, dla kolejnych dalekie kierunki orientalne. Część z nas jest fanami słonecznych miejsc, inni z kolei lepiej odnajdą się w nieco chłodniejszych temperaturach. Do wyboru mamy więc pełen wachlarz opcji od wycieczek na Kretę, do Francji na winobranie, przez Islandię, aż po Tatry i Krainę Jezior.

Odpowiedź na to zagadnienie nie jest tak prosta. Okazuje się jednak, że obecnie nie ma to takiego wydźwięku, czy byłby to podróż nad Bałtyk, czy wyjazd do europejskich krajów - koszta są porównywalne. Z czego to wynika? Poziomy cen w Europie są dość ustandaryzowane, np. ceny za nocleg niezbyt różnią się pomiędzy sobą między Bolonią a Trójmiastem. W czasie tanich linii lotniczych – podobnie jest z kosztem za dotarcie do celu. Również ceny jedzenia mają się do siebie podobnie w rożnych miastach Europy. Umożliwiają to duże sieciówki.

dolomites ga4807ac1a 640Wszytko zależy od tego, czy zamierzamy spędzać czas tanio, czy ”na bogato”. Możemy nabywać produkty spożywcze u lokalnych dostawców, lub w wymienionych powyżej sieciówkach – i samodzielnie sporządzać jedzenie. Inną możliwością jest żywienie się w knajpach i punktach gastronomicznych. Poziomy cen w miejscowościach wczasowych zwykle nie należą do najniższych - z drugiej strony w trakcie urlopu jesteśmy bardziej skłonni zapłacić więcej niż w codziennym życiu. Ponadto, kupujemy przekąski, jakich nie jemy normalnie, jak niezliczone ilości lodów czy popularnych gofrów. Te – są lubiane zwłaszcza przez dzieciaki :)

Czas wakacji to również moment, kiedy posiadamy sporo czasu dla dzieci. Warto zatem dobrze wykorzystać ten czas. Ośrodki wczasowe są całkiem nieźle przystosowane do pobytu rodziców z maluchami. Zalicza się tu zarówno karta dla dzieci w punktach gastronomicznych, jak i infrastruktura pozwalająca się dzieciom wyszaleć. Nie licząc zwykłych miejsc do zabawy, mamy możliwość spotkać dmuchane zamki, czy karuzele.