bus 2730653 640Podróżując sporadycznie zwracamy uwagę, jak duża odpowiedzialność spoczywa na kierowcach – tak w niedalekich, jak również odległych podróżach. Prowadzenie autobusu, a także utrzymanie go w dobrym stanie to jedno, ale jednakowo znamienne jest nastawienie do różnych nieoczekiwanych momentów. Przytomność oraz zręczność organizacji niewątpliwie są niezbędne, jednak czy to wystarczy?

Edukowanie nowego kierowcy ogranicza się w zasadzie do zapoznania go z zasadami. Wiedza na temat znaków oraz odczytywanie deski rozdzielczej – tego uczą na szkoleniach. Niektóre trudne wydarzenia są dotykane, ale w zasadzie kurs nie przygotowuje na nie faktycznie. Konieczność udzielania pierwszej pomocy może trafić się każdemu kierowcy. Stąd ważne jest, ażeby być przygotowanym na taką ewentualność.

Taka kwalifikacja jest zwłaszcza istotna w wypadku zawodowych kierowców, na przykład w biurach podróży. Przewożenie wielu osób pociąga za sobą znaczne zobowiązanie, a w podróży może przytrafić się wszystko. Z tego tytułu standardem winien stać się kurs pierwszej pomocy. Warszawa-Gdańsk, Toruń-Berlin – kierunek drogi nie jest kluczowy. Kondycja autostrad, zły prowadzący czy warunki naturalne – powodów, które mogą doprowadzić do nieszczęścia istnieje masa. Natomiast wyników nie da się przeczuć. W tej materii dużo jest zależy od pracodawcy. Należałoby, ażeby członkowie załogi mogli przejść kurs KPP. Ceny ludzkiego zdrowia nie da się określić.

Kraksa to nie odosobniona okoliczność, która popycha do rychłego działania. Będąc zatrudnionym w branży turystycznej, natrafiamy na przeróżnych ludzi, z przeróżnymi chorobami, a nie zawsze wśród turystów przebywa specjalista. Należałoby w związku z tym, ażeby pracownik potrafił postąpić też w takich sytuacjach. W związku z nimi komfort psychiczny jest niezastąpiony, a potrafi go zagwarantować dobry kurs KPP. W miasteczkach takich jak Rzeszów czy Gdańsk, to aktualnie standard w zatrudnianiu kierowców. Nawet jeśli jest to pracownik z długotrwałym czasem pracy nie zaszkodzi odświeżyć wiedzę. Recertyfikacja kursu KPP to racjonalne postępowanie w zarządzaniu osobami.

mallorca 6957128 640Zagwarantowanie poprawnie działającego środka transportu w czasie wyjazdu jest ważkie, lecz bez porządnego operatora wycieczka może się nie udać. Rozeznanie trasy, a także doświadczenie w obsłudze pojazdu to pierwsze co bierze się pod uwagę. Jednak identycznie znamienne jest podejście do radykalnych momentów. Podróżowanie to przygoda – niech pozostanie bezpieczna.