friends 3042751 1920Dawniej zwierzęta domowe nie odgrywały takiej pokaźnej funkcji jak teraz. W chwili obecnej traktuje się je niemal jak własne dzieci, otaczając je specjalną ochroną. Właściciele piesków ofiarowują im dużo uwagi, zakupują specjalistyczne karmy, większą wagę przywiązują do opieki weterynarza i edukacji. Przeobraziło się dodatkowo to, że częściej do miejsc publicznych wybieramy się w asyście kochanych piesków.

Gdzie możemy swobodnie wybrać się z czworonogiem?

Razem z nowymi trendami – pojawiają się także rozwiązania usługowe. Istnieje coraz więcej lokali czy atrakcji, do jakich damy radę przybyć z psiakiem. Są wręcz kawiarnie dedykowane dla posiadaczy kudłatych podopiecznych, w których mają oni możliwość spędzić razem kilka chwil. W coraz szerszej liczbie lokali jesteśmy w stanie zobaczyć pojemnik na wodę, czy rozpostarty ręcznik dla psa.

A co w kwestii wyjazdów?

Temat tyczy się również wyjazdów. Coraz większa ilość miejsc hoteli oferuje noclegi, dokąd możemy przybyć wraz z psem i radować się wakacjami bez potrzeby pozostawienia go w domu, czy pod opieką przyjaciół. Znaczące jednakże, by w Twoim podręcznym bagażu znalazła się apteczka dla psa, czy także inne gadżety, które mogą się przydać w podróży – np. miska dla psa turystyczna. O ile rozważasz, czy przechadzać się po lesie – nieodzowną kwestią jest także spray na kleszcze dla psa.

O czym jeszcze warto pamiętać?dog 1850465 1920

W ślad za tą potrzebą mnóstwo właścicieli firm podsuwa szerokie spektrum specjalnych produktów przeznaczonych czworonogom i ich właścicielom. Mowa tu nie tylko o rzeczach do bazowego funkcjonowania jak np. miska spowalniają jedzenie, smycze, czy legowiska, ale także do higieny - jak np. szczotka dla psa ezzygroom. Hitem na rynku jest spirulina dla psa – ta wyposażona w witaminy kompozycja – zagwarantuje naszemu psu gładką szczecinę i zdrową kondycję skóry.

Pamiętaj, by zadbać także o formę swojego psa

I jeszcze jedną – ale bardzo ważną rzeczą jest tężyzna i wigor naszego psiaka. W tym temacie ważne, by robić analizy parametrów, starać się o systematyczne odwiedziny u weterynarza, i zaopiekować się o właściwą pielęgnację - jak kąpiele, czesanie, czy czyszczenie małżowin usznych. Tu kapitalnym sposobem będą płyn do czyszczenia uszu, szczotki, czy inne kosmetyki przeznaczone dla psów.