turystyka05Zwykłe wycieczki dla wielu osób są już zbyt nudne. W końcu prawie każdy może polecieć na koniec świata i poleżeć na plaży. Turyści szukają więc nowych rozwiązań i niezapomnianych wrażeń. Dlatego biura podróży coraz częściej oferują wycieczki tematyczne – na przykład wyjazd śladami ulubionego pisarza albo bohatera filmowego. I to może być świetna opcja na wakacje.

Ten trend w sumie nie jest nowy – kto z nas nie marzył o wizycie w Disneylandzie? Teraz takich miejsc też dużo więcej i nie zawsze są to wielkie parki rozrywki. Czasem to małe, klimatyczne puby. A czasem tylko pomniki.

Na przykład w Londynie znajdziemy mnóstwo miejsc, które są związane ze świtem Harry’ego Pottera. Są to pubu i sklepiki, jest słynny peron 9 i 3/4. Ale nie trzeba jechać tak dalej! W Polsce, na zamku Czocha, co roku organizuje się pobyt w Hogwarcie, a dzieci wcielają się w swoje ulubione postacie.

turystyka11Niektóre biura podróży organizują wyprawy do miejsc, w których kręcono słynne filmy. Przez moment można się zatem poczuć jak bohater jednego z nich. Zwiedzać można też mieszkania i domy znanych twórców – pisarzy, malarzy, filmowców. Czasem ich domy zmieniają się w muzea, a czasem wyglądają jak zwyczajne mieszkania.

Turystyka popkulturowa daje nam mnóstwo możliwości. Warto kiedyś z niej skorzystać i zdobyć nowe, niezapominane doświadczenia.