dog 1850465 1280Wiele osób podróżuje ze swoimi czworonogami. Właściciele hoteli są coraz bardziej otwarci na czworonogi, zapewniając im rozmaite ułatwienia. Udając się w podróż z psem, warto też zadbać o odpowiednią porcję jedzenia na ten czas.


Żywienie pupila w trakcie wyjazdu jest bardzo istotne. Preferowane ciastka dla psa nie zawsze okażą się dobrym pomysłem podczas podróży. Zaznaczmy, że nasz zwierzak nigdy nie powinien wyruszać w drogę głodny. Posiłek nie może być jednakże podany przed samym ruszeniem w drogę. Podczas jazdy nie jest wskazane dawanie psu jedzenia. Należy to zrobić w trakcie przerwy, umożliwiając psu moment wytchnienia.

​Czym karmić pupila podczas podróży

Posiadacze psów często rozmyślają, czy dieta podczas wyjazdu ma znacznie różnić się od tej codziennej. Jakiekolwiek skrajne modyfikacje nie są rekomendowane, choć podczas wyjazdu najlepiej sprawdza się sucha karma dla dorosłego psa. Jeżeli pies na co dzień takiej nie dostaje, należy stopniowo wprowadzać ją przed mającą się odbyć wyprawą.

Trzeba wiedzieć, że zmiana otoczenia może być dla pupila źródłem stresu. Wobec tego znajomy mu smakołyk, taki jak na przykład chętnie zjadana karma rybna dla psa, jest w stanie korzystnie oddziaływać na jego samopoczucie.
Pożywienie dla zwierzaka na okres pobytu poza domem powinno być dość lekkie. Powinno też zawierać niezbędne składniki odżywcze i brać pod uwagę stan zdrowia psa, jak i jego preferencje. dachshund 1519374 1280

Różnego typu smakołyki, takie jak suszone gryzaki dla psa, powinno się trzymać w nieprzepuszczającym wilgoci, dobrze zabezpieczonym opakowaniu. Preferowaną grupę pokarmów czworonoga należy zabrać ze sobą w drogę, ponieważ w danej lokalizacji może być tak, że w miejscowych sklepach nie jest ona dostępna. Tu doskonale zda egzamin specjalna saszetka na suchą karmę. Jeżeli czworonóg je specjalistyczne pożywienie, takie jak karma odchudzająca dla psa dla psa, także trzeba zabrać na wyjazd jej odpowiedni zapas.

Poza spakowaniem odpowiedniej grupy pokarmów trzeba pamiętać też o wodzie. Zaleca się stawać przynajmniej raz na dwie godziny, by zwierzak mógł się w spokoju napić. Poza kategorią grupy pokarmów istotny jest też forma jej podania. Psu powinno się zagwarantować komfort w trakcie spożywania posiłku zarówno w podróży, jak i na całym wyjeździe.