galata 4115381 1920Jakiś czas temu nikt z nas nie przypuszczał, że nasz glob spotka taka sytuacja. Obecne bytowanie jest kompletnie inne niż to, jakie znaliśmy do tej pory. Już nikogo nie dziwi stała obecność maseczek, dezynfekowanie rąk i zachowanie dwóch metrów od innych ludzi. Niemal każdy z nas tęskni za czasem sprzed zakazów, gdy można było podróżować, czy korzystać z kultury nadzwyczaj swobodnie. Dziś nie jest to takie proste. Czego powinniśmy przestrzegać, by chociaż trochę korzystać z tego rodzaju przygody?

Już niedługo wakacje, dlatego wielu spośród nas marzy by korzystać z wycieczek poza granice kraju, czy to na odpoczynek, czy np. na wydarzenie muzyczne lubianej artystki. Okres wakacji to czas odpoczynku od obowiązków, ale również licznych festiwali. Przed pandemią – wystarczyło zamówić bilety - i już! Szukaliśmy okazyjnych biletów, a gdy tylko na popularności zyskały niedrogie połączenia lotnicze, w sporą liczbę zakamarków ziemi przyjemnie i prosto można było się dostać. Aktualnie nie jest to tak łatwe.

A jak dziś wygląda rzeczywistość?

Dziś w zamian tanich lotów, raczej poszukujemy sklepów, gdzie można nabyć szybki test na koronawirusa w świetnej cenie, ponieważ podróżowanie obostrzone jest odpowiednimi regułami. W niektórych regionach nie starczy szczepienie, trzeba więc wykonać szybki test covid. Czy jest on wiarygodnym rozwiązaniem? Przeświadczenia są różne. Natomiast masa krajów wymaga przeprowadzenia takiego testu. Czasami co więcej taki szybki test na koronowirsua musimy uskutecznić podwójnie. Jeden przed wjazdem do konkretnego państwa, a drugi na miejscu.

Gdzie szukać rozwiązania?

shellfish 3062011 1920Na szczęście aktualnie są to sprzęty dostępne niemal wszędzie od ręki. Szybkie testy na koronowirusa w dobrej cenie można kupić w różnych sieciówkach. Natomiast są miejsca na kuli ziemskiej, gdzie szybkie testy na koronawirusa nie wystarczą, a konieczne są uznawane w określonym kraju testy. I pomimo tego że, opłata za nie jest o wiele wyższa, wyraźnie jest to o wiele swobodniejsze rozwiązanie niż przebywanie pół miesiąca w izolacji. Biorąc pod uwagę zatrudnienie lub różne obowiązki, nie każdy z podróżujących będzie w stanie sobie na to pozwolić. A swoją drogą, być może to jest dobre wyjście, by zawsze po przyjeździe z dalekich wypraw – w zakładzie pracy - były robione szybkie testy na covid? Ochroni to resztę pracowników przez wirusem, a przedsiębiorstwo przed utratą wpływów.