parkKażdemu z nas przydaje się odpoczynek – to oczywiste. Natomiast często ludzie szukają wymówek, przed dłuższymi wyjazdami, bo to za drogo, albo za daleko, albo zawsze znajdzie się coś do zrobienia podczas urlopu w mieszkaniu, czy też, że lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego.

Warto natomiast pamiętać, że wypoczynek nie zawsze musi trwać dwa tygodnie w hotelu pięciogwiazdkowym na pięknej wyspie. Należy pamiętać, że odpocząć można również zostając w domu. Wystarczy wybrać się do najbliższego parku z jakimkolwiek kocem i książką, którą chcemy przeczytać. Jeżeli nie mamy w pobliżu parku, ani kawałka własnego ogródka, zawsze można odwiedzić rodzinę, czy znajomych, którzy mogą nam zaproponować odrobinę zieleni.

Warto choć raz na jakiś czas zorganizować sobie dzień wśród zieleni, gdzie możemy na spokojnie odpocząć, nie myśleć o bieżących sprawach i złapać odrobinę słońca. Nie ma więc co szukać wymówek, że za drogo, za daleko, nie mam aż tyle urlopu. Wystarczy wolny weekend i można choć odrobinę się wyluzować i odpocząć w gronie najbliższych, a także na przykład nadrobić zaległości w czytaniu.