majowkaJeden z dłuższych weekendów w roku wypada w majówkę. Wiele osób planuje sobie z tej okazji dłuższy urlop. Warto więc spędzić ten czas poza domem i odpocząć trochę od codziennych spraw. Jednym z miejsc, w które można się wybrać w tym okresie są góry. W majówkę pogoda bywa zmienna, natomiast nie przeszkadza to w wycieczce na południe Polski.

Wspinaczka zrobi dobrze każdemu, a w szczególności warto wybrać się na dłuższy spacer w góry, jeżeli na co dzień pracuje się przy komputerze. Można trochę odetchnąć świeżym powietrzem oraz podziwiać przyrodę. Może się też zdarzyć tak, że pogoda będzie bardzo ładna i słoneczna, natomiast na wierzchołkach gór nadal będzie leżał śnieg. Są to piękne widoki.

Szczególnie miło jest jeżeli mamy możliwość wynajęcia drewnianego domku, często są one kilkuosobowe więc bez problemu możemy się wybrać na taki wyjazd ze znajomymi, czy też z rodziną. Zawsze miło jest spędzić trochę czasu, grając w gry planszowe przy kominku, z lampką wina w ręce i w otoczeniu bliskich nam osób.