Drukuj
Kategoria: Podróże krajowe

gory zakopaneRewir południowej Polski jest zwłaszcza zajmujący dla podróżników. Każdego roku w góry wybierają się setki turystów.

Niekiedy muszą oni pokonać dystans kilkuset kilometrów. Jednak to nie staje na przeszkodzie, aby wybrać się w wymarzone miejsce. Skupmy się choćby na Zakopanym. Jest to nadzwyczaj urocze miejsce, w jakim każdy z nas znajdzie dla siebie coś interesującego. Zacznijmy od kwestii najważniejszej - tanie noclegi. Najistotniejszej, bo nikt z nas nie zdecyduje się na podroż w góry, bez wcześniejszej rezerwacji miejsca noclegowego. W tym przypadku na podróżników czeka wiele wolnych miejsc. Pod jednym wymogiem. Musimy z trochę większym wyprzedzeniem znaleźć idealną dla nas kwaterę. Wszystko po to, aby następnie nie okazało się, że nie mamy gdzie przenocować w czasie tygodniowego bądź też nawet dłuższego urlopu.

Centrum południowej turystyki – Zakopane

zakopane planZakopane to bez wątpienia jedno w największym stopniu legendarnych lokalnych miast. Każdego roku zwiedza je setki, a nawet tysiące wędrowców. Odnajdują oni tam tanie noclegi. Baza hotelarska jest dość mocno rozwijana. Jednak, w całym mieście, jak i w sąsiedztwach powstają, coraz to nowsze tanie noclegi. Wolno wypożyczyć pokój w wyrafinowanym hotelu, a także w ośrodku wczasowym, schronisku młodzieżowym, czy także na polu namiotowym (w tym wypadku będzie to już miejsce pod namiot, a nie pokój). Toteż wachlarz możliwości jest w rzeczywistości rozbudowany.

Każdy z nas ma inne skłonności. Jeden kocha luksus, drugiemu wystarczy surowy pokoik z małą szafką, łóżkiem i telewizorem. Inny turysta będzie niepoprawnie się czuł w takich wymogach. Wszystko zależy w zasadzie od stanu portfela. Nikomu nie wolno zarzucić próżności w tym wypadku.

Noclegi w Zakopanem

hotelNoclegi to jedno z częściej poszukiwanych haseł przy wsparciu Google w okresie letnich wakacji lub również lodowatej zimy. W odróżnieniu od miejscowości nadmorskich, w jakich sezon turystyczny jest tylko raz w roku, w górach sytuacja wystarczy inaczej. Turyści ciągną w góry również latkiem jak i zimą. W słoneczne, letnie dni nadają się do wyżynnych wędrówek i zabaw na orzeźwiającym powietrzu. Tudzież zimne dni, w których okolica ogarniona jest grubą powłoką białego puchu nadają się idealnie do uprawiania różnego rodzaju sportów zimowych - jazda na nartach, na desce snowboardowej czy saneczkarstwo. Większa część budynków z bazy noclegowej ma dobrą lokalizację. To zezwala na manewrowanie podróżnikom wśród wszystkich atrakcji, które na nich wyczekują. Niewątpliwie wolno odkryć nocleg oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca docelowego.