samochód03

Dzieci z reguły lubią wszelakie podróże i eskapady, lecz z samym czasem jazdy bywa przeróżnie. Dłużąca się jazda lub ewentualnie lot do miejsca docelowego potrafią być ściśle mówiąc nużące, właśnie dlatego warto już przed podróżą zastanowić się nad tym, co robić, żeby podróże były komfortowe i nieco urozmaicone!

Podstawowa kontrola techniczna samochodu - obowiązek wczasowicza!

Według zestawień z reguły podróżujemy prywatnymi samochodami. Bez znaczenia, czy jest to pojazd marki Citroen, czy Renault, działający pojazd to nierozdzielny druh wycieczkowicza. Jest to dosyć klarowne - w ten sposób można radować się pełną dowolnością i swobodą, bo nikt nie narzuca nam, jak i dokąd mamy jechać. Niestety, wolność ta łączy się też z miarodajną odpowiedzialnością, bo sami musimy zatroszczyć się o to, żeby stan techniczny samochodu był co najmniej wystarczający. Co w takim uczynić, żeby mieć absolutną pewność, iż żadna niewielka wada nie podkopie zaplanowanych urlopów?

Odpowiedzialny turysta już na kilka dni przed wyjazdem upewni się, iż jego pojazd będzie po przeglądzie i spełnia wszelkie wymagane standardy techniczne. Najistotniejsze podzespoły, jakie winno się przejrzeć i w miarę potrzeby wymienić, to tylna oś oraz tylna belka, inaczej zawieszenie pojazdu. W tym celu winno się udać do mechanika - regeneracja tylnej belki bądź naprawa tylnej belki nie należą do wielce drogich napraw, właśnie dlatego nie trzeba się z nimi wstrzymywać.

Sprawdzona alternatywa dla aut: eko-wędrowcy na rowerze

rower15Auta mają niemniej jednak swoje niedociągnięcia - nie tylko musimy liczyć się z faktem, iż łączą się one z wydatkami za paliwo czy płyny eksploatacyjne, ale też żyć ze świadomością, iż wytwarzane spaliny przyczyniają się do pogorszenia przyrody. O wiele bardziej rozważnym pomysłem ma prawo okazać się rodzinna podróż z potomkami na rowerach! Co prawda dystans, który będziemy w stanie pokonać, jest nieco zawężony, lecz taki rodzaj eskapady dostarcza dziennej dawki ruchu, a też bliskiego kontaktu z przyrodą. Jeżeli mamy wolny czas i dyspozycje, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udać się na malutką, lub ewentualnie odrobinę większą, rowerową wycieczkę!